У Черкасах відбувся семінар для керівників і вихованців шкільних лісництв області. Захід проводили на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради».
Привітала учасників семінару директорка закладу Людмила Давиденко, яка зазначила, що цьогорічний семінар з лісової педагогіки має інший формат, у порівнянні з минулорічними, адже на захід запрошено юних лісівників та лектора з освітніх проектів. Подякувала Людмила Давиденко лісівникам Черкащини за взаєморозуміння та тісну співпрацю із закладом.
Начальник відділу лісового господарства обласного управління Валентин Швець зазначив, що на Черкащині функціонує 13 шкільних лісництв. Наразі цим напрямком задіяно понад 300 школярів. Лісівники дбають про створення оптимальних умов для проведення навчальних та практичних занять із лісового господарства, організовують дослідницьку, природоохоронну роботу, здійснюють профорієнтаційну підготовку молоді. Досить часто учні шкільних лісництв пов’язують своє професійне життя з лісовою галуззю. Таких випадків в області є чимало. Це означає, що така спільна діяльність, яку здійснюють освітяни та лісівники, не є даремною і приносить свої результати.
Про можливості для посилення інформаційно-просвітницької роботи завдяки FSC-урокам на лісову тематику доповів експерт Національного представництва FSC в Україні з освітніх проектів Андрій Хрутьба. Такі уроки є у вільному доступі і ними можна користуватися на практиці керівникам шкільних лісництв для того, щоб розповідати про значення лісового господарства та про всі особливості роботи лісівників у лісі.
Основними перевагами таких уроків є використання міжнародного досвіду, мінімальні витрати, наочність, постійне покращення, акцент на практичності, стимулювання творчого мислення в учнів, креативний підхід та можливість використання в роботі як уроків цілком, так і окремих їх тем чи елементів. Андрій Хрутьба також познайомив присутніх з напрацюваннями у напрямку створення екологічних стежок, багато взаємодіяв з аудиторією, провів кілька інтерактивних «розминок» для школярів.
Діяльність шкільного лісництва «Богданівець» та гуртка «Лісівники-дендрологи» презентувала керівниця Чигиринського шкільного лісництва Лариса Кобиляцька.
Участь у семінарі взяли студенти, що вивчають спеціальність «Лісове господарство» у Черкаському державному технологічному університеті. В.о. завідувача кафедри загальної екології, педагогіки та психології, кандидат біологічних наук, доцент Інгріда Чемерис презентувала для керівників шкільних лісництв спеціальність 205 «Лісове господарство».
Для школярів паралельно діяли новорічно-різдвяні локації. Керівники гуртків КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» провели для юних лісівників цікаві майстер-класи з виготовлення оригінальних поробок з різноманітних матеріалів.
Немає коментарів:
Дописати коментар